Clarity tracking code
setakit.com
setakit.com

امنیت و آنالیز پایگاه داده

 

امنیت و آنالیز پایگاه داده

 

امنیت پایگاه داده

پایگاه داده نشان گر یک مجموعه‌ای ازاطلاعات و داده‌های ساختار یافته می باشد که صرفا دسترسی به این دیتاها غالبا به روش سیستم مدیریت پایگاه داده  (DBMS) امکان پذیر خواهد بود که متشکل از یک مجموعه منظم و یکپارچه از نرم‌افزارهای کامپیوتری می باشد که اجازه می‌دهد تا ارتباط لازم کاربران به جهت دسترسی به اطلاعات و پایگاه داده ها فراهم گردد، مفهوم امنیت و آنالیز پایگاه داده در سال ۱۹۶۰ به معنای واقعی معرفی گردید. پایگاه داده قاعدتا به عملی اطلاق می گردد که ذخیره دادها و اطلاعات سازمان ها پس از انجام کارهای روزمره ثبت می گردد .به عنوان مثال پایگاه داده مشتریان که می تواند شامل مشخصات فردی ،اطلاعات تماس ،اطلاعات در خصوص کسب و کار مشتریان باشد، یا به عنوان مثال دیگر پایگاه داده مالی که شامل پیگیری های حسابداری و معاملات مالی باشد یا حتی می توان به پایگاه داده اطلاعات پرسنل اشاره نمود. از این رو می توان با اشاره به اینکه هر روزه داده ها با توجه به رشد تکنولوژی در حوزه فناوری اطلاعات و خارج شدن ثبت اطلاعات از روش های سنتی با روش های نوین پایگاه داده هر سازمان یا شرکتی براساس سبک کار و خدماتی که ارائه می نماید روند چشمگیر و رو به رشدی را شاهد باشیم.

امنیت پایگاه داده ها چیست

 

 

با توجه به دلایل ذکر گردیده و حساسیت پایگاه داده ها از منظر مخاطرات، پایگاه داده همواره مورد توجه هکرها به علت وجود دست یابی به اطلاعات ارزشمند مورد توجه می باشد و می بایست سازمان ها با توجه به حساسیت موضوع امنیت پایگاه داده ها را به همراه مدیریت ،پایش و آنالیز پایگاه داده را مدنظر قرار دهند.

به سبب نوع حملات رایج و شناخته شده تنها با وجود فایروال هایی همانند IPS یا UTM نمیتوان امنیت را سطح دیتایس رعابت نمود و این نیازمند استفاده از راهکارهای نوین می باشد که بتوان امنیت حداکثری را در سطح پایگاه داده به کار گرفت.

در حال حاضر با توجه به ارائه راهکار فوق العاده کارآمد و بی نظیر فورتی نت Fortinet و با عرضه محصول فورتی دی بی FortiDB امکان مانیتورینگ و مدیریت بر فعالیت های پایگاه داده را براساس DAM یا Database Activity Monitoring در اختیار مشتریان قرار می دهد. از مهم ترین اهداف راهکارهای مدیریت امنیت پایگاه داده معطوف به امکان شناسایی ،بررسی و آرشیو تراکنش های صورت پذیرفته در سطوح مختلف پایگاه داده می باشد.

تجهیز امنیتی فورتی دی بی FortiDB این قابلیت را دارا می باشد که بر اساس ساختار شبکه با توجه به متدهای متنوع پیاده سازی در محیط شبکه قرار گیرد و امنیت پایگاه داده را فراهم آورد.

حال با توجه به موارد مشروحه خاطرنشان می گردد شرکت ستاک فناوری ویرا با توجه به در اختیار داشتن کارشناسان مجرب و تیم بازرگانی متخصص امکان تامین تجهیز و فروش محصول فورتی دی بی FortiDB به همراه خدمات نصب و اندازی وآموزش فورتی دی بی FortiDB را به مشتریان عرضه نماید.