setakit.com
setakit.com

امنیت یکپارچه فورتی نت

چگونه می توان با استفاده از Fortinet Security Fabric از مزایای رویکرد امنیتی لایه ای بهره مند شد

تهدیدات اینترنتی، هر روز پیچیده تر از قبل می گردند و تهدیداتی که قادر به آسیب وارد کردن به شبکه کسب و کار و داده های شما می باشند، از روش های هوشمندتری جهت شناسایی هر گونه آسیب پذیری در سیستم امنیت IT شما استفاده می کنند. انتخاب یک راه حل “all in one” ممکن است یک گزینه جذاب و مقرون به صرفه برای کسب و کار شما به نظر برسد، اما آیا می تواند ضمانت کند که از کل شبکه ی شما محافظت می کند؟ امنیت یکپارچه فورتی نت

برای محافظت از داده های مشاغل، بهتر است روش مشابهی که در مورد نحوه محافظت از منزل خود دارید را پیش بگیرید. ابتدا از “در” شروع می کنید، و با یک نشانه، مشخص می کنید که از این محل محافظت به عمل می آید. هرچند که وجود این نشانه کافی نیست. بنابراین شما اقدام به خرید  “قفل” می نمایید.  قفل کمک می کند تا تعداد تهدیداتی که می توانند وارد خانه شوند، محدود گردد. با این حال، هنوز هم با وجود قفل، کاملا ایمن نشده و می توان آن را برداشت.

در مرحله بعد، یک زنگ هشدار نصب می کنید تا در صورت نقض امنیت شما توسط فرد دیگری، فرصتی جهت پاسخگویی سریع به تهدید داشته باشید. در مورد در دیگر خانه و یا پنجره ها چطور؟ آیا آن ها به راحتی باز می شوند؟

با رعایت این اقدامات امنیتی لایه ای می توان خطر نفوذ را به حداقل رساند.

شش لایه جهت حفظ امنیت شبکه

هنگام ایجاد رویکرد امنیتی لایه ای و دستیابی به امنیت شبکه، موارد ذیل را در نظر بگیرید:

 • Human به افرادتان آموزش بدهید که چطور کلاهبرداری ها را تشخیص دهند و هنگام ذخیره و ارسال اطلاعات، نکات ایمنی را در نظر داشته باشند.
 •  Physical اطمینان حاصل کنید اطلاعات شما که به صورت فیزیکی نگهداری می شوند، در مقابل آسیب و یا سرقت، ایمن هستند.
 • Endpoint از دستگاه ها در مقابل اجرای برنامه های مخرب که می تواند امنیت داده ها را به خطر بیاندازد، محافظت نمایید.
 •  Network اتصالات کامپیوترها را ایمن کنید. ورودی و خروجی ها را کنترل نمایید و ارتباطات را رمزگذاری کنید و نسبت به هر ناهنجاری حساسیت به خرج دهید.
 • Application کلیه ی برنامه های آزمایشی را تست کنید تا مطمئن شوید راهی برای حملات وجود ندارد.
 • Data اطمینان حاصل نمایید که تنها افراد مجاز، امکان دسترسی به داده های مهم دارند.

امنیت لایه ای (layered Security) با Fortinet Security Fabric

رویکرد امنیت لایه ای، کلیدی برای Fortinet’s Security Fabric می باشد. امنیت یکپارچه فورتی نت (Fortinet Security Fabric)، امنیتی گسترده و بینشی عمیق برای تمامی بخش های شبکه، دستگاه ها و برنامه های داخلی مشاغل ارائه می نماید.

این رویکرد به شما این امکان را می دهد که بردارهای مختلف حمله و همچنین ورودی تمامی ورودی ها را کنترل و شناسایی نموده و در صورت نیاز آن ها را اصلاح کنید. این امر به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید تمامی پایگاه ها را تحت کنترل دارید. قطعا این روش بهتر از رویکرد “all in one”  است که یک امنیت کلی برای شبکه برقرار می کند.

نمودار امنیت لایه ای فورتی نت

راه حل های امنیت یکپارچه فورتی نت (Fortinet Security Fabric Solutions)

بخش های امنیت یکپارچه فورتینت در کل شبکه

 • Management Analytics دسترسی و قالبیت مشاهده داده های مهم را کنترل می نماید.
 • Multi-Cloud فضای ابری خصوصی و عمومی و همچنین نرم افزار آن را ایمن نمایید.
 • Web Apps برای تمامی برنامه های تحت وب، امنیت ایجاد می نماید.
 • Email کاربران ران در مقابل اسپم های ناخواسته و حملات فیشینگ مخرب، ایمن می نماید.
 • Unified Access احراز هویت شبکه را ایمن نموده تا از شبکه محافظت به عمل آید.

نمایندگی فورتی نت

فورتی نت Fortinet تنها شرکتی است که دارای راهکار های امنیتی برای network ، endpoint ، application ، data center ، cloud و access می باشد و طوری طراحی شده تا به صورت یکپارچه، امنیت واقعی end-to-end را فراهم کند. محصولات امنیتی برنامه های کاربردی فورتی نت Fortinet با دیگر راهکار های کلیدی فورتی نت Fortinet همکاری می کند تا امنیت کامل را برای شما فراهم گردد.شرکت ستاک فناوری ویرا به عنوان متخصص در حوزه امنیت شبکه، عرضه کننده محصولات فورتی نت در ایران می باشد.