Clarity tracking code
setakit.com
setakit.com

مدیریت و آنالیز شبکه

مدیریت و آنالیز شبکه Network Monitoring

نظارت بر شبکه با مدیریت و آنالیز شبکه

مدیریت و آنالیز شبکه ،نقش بسیار مهمی در سازمان ها ایفا می نماید استراتژی کسب وکار سازمان ها غالبا بر این زیرساخت استوار گردیده است و بروز اختلال دراین رویه سبب بروز خلل در سیاست های کسب وکار سازمان خواهد شد. همانطور که مشخص است گستره خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات روند رو به رشدی را داشته است. تجارت، آموزش، سرگرمی، خدمات عمومی و دولتی و… و تقریبا هیچ مقوله ای از ابعاد زندگی نمی باشد که از فناوری اطلاعات و ارتباطات تاثیر نگرفته باشد.

Network Monitoring در معنای واقعی کلمه به معنای پایش شبکه محسوب می گردد و در عین حال این اتفاق از ملاک های اصلی یک سازمان به شمار می رود که رعایت این نکات باعث می گردد در دسترس پذیری و کارایی سرویس ها و کاربران به موقع انجام گردد.. سیستم مانیتورینگ هوشمند شبکه این قابلیت را دارا می باشد که تمامی وقایع و رخدادهای شبکه درونی را در هر وسعتی آنالیز و پایش نماید،به کارگرفتن یک سیستم مانیتورینگ می تواند مدیران و کارشناسان شبکه را بررسی دقیق مواردی که باعث اختلال در شبکه میشود را یاری نماید به عنوان مثال یکی از موارد بسیار مهم در سازمان ها مدیریت استفاده اینترنت کاربران می باشد بعضا مشاهده می گردد کاربران سازمان ها بسیاری از پهنای باند اینترنت را به جهت دانلود موارد غیرضروری استفاده می نمایند و می بایست مصرف اینترنت کاربران مدیریت گردد ،از موارد شایع دیگر شناسایی کاربرانی می باشد که به طور بی رویه اقدام به ارسال ایمیل می نمایند و امکان شناسایی فضاهای اشغال گردیده توسط ایمیل های اسپم،امکان بررسی و نظارت بر ترافیک شبکه ،مایتورینگ سرورها و در نهایت امکان مدیریت و پایش تمامی سخت افزارهای قرار گرفته در شبکه ،با توجه به تمام مطالب بیان گردیده به جهت شناسایی و مدیریت نیاز به سیستم مانیتورینگ هوشمند می باشد.

آنالیز شبکه با مدیریت و آنالیز شبکه

سیستم های مانیتورینگ شبکه یا Network Monitoring Systems که به عنوان NMS مطرح می گردد عملکردش در شبکه بصورت بررسی و پایش وضعیت و کارایی شبکه در انجام فعالیت های روزانه کاربران و تجهیزات می باشد. از مهم ترین عوامل در بحث سیستم های مانیتورینگ در شبکه که باید تصمیم گیری گردد ،این می باشد که اولویت و شناخت مانیتورینگ چه مواردی در شبکه حائزاهمیت می باشد؟

می بایست اطمینان حاصل گردد که تمام سرویس های ویژه کاملا مانیتور خواهند شد و در عین حال بهترین راهکار به جهت مانیتورینگ شبکه براساس توپولوژی شبکه صورت پذیرد ایده آل می باشد.

ابزارهای مدیریت شبکه با مدیریت و آنالیز شبکه

حال با توجه به کلیه موارد اذعان گردیده سیستم های مانیتورینگ شبکه می تواند نرم افزاری یا سخت افزای باشد به عنوان مثال استفاده از SolarWins، FortiAnalyzer فورتی آنالایزر (با استفاده از فورتی گیت) و ManageEngine و ابزارهای دیگر را می توان به کار گرفت.

شرکت ستاک فناوری ویرا امکان ارائه راهکارهای متنوع را با توجه به نقشه شبکه و سرویس های مورد استفاده درون سازمان براساس راهکارهای مانیتورینگ ،پایش و مدیریت شبکه دارا می باشد.

 

سایر خدمات شرکت ستاک فناوری ویرا

مرکز عملیات شبکه چیست    رویس پشتیبانی premium

   مرکز عملیات شبکه NOC                 پشتیبانی شبکه