Clarity tracking code
setakit.com
setakit.com

مرکز عملیات شبکه NOC

Network Operation Center

مرکز عملیات شبکه NOC

مرکز عملیات شبکه NOC یا ( Network Operations Center) به محلی اطلاق می گردد که مانیتورینگ و مدیریت شبکه های کامپیوتری در این محل انجام می شود. اولین مرکز ایجاد شده به عنوان مانیتورینگ   در دهه سال ۱۹۶۰ میلادی پیاده سازی گردید، در سال ۱۹۶۲ ابتدایی ترین مرکز به عنوان Network control Center معرفی گردید که با استفاده از صفحه نمایش قادر به ک نمودن وضعیت سوییچ ها و مسیرهای انتقال شرکت ای تی اند تی که ابداع کننده راهکار NCC بود انجام شد و در سال ۱۹۷۷ سرانجام NOC راه اندازی و پیاده سازی گردید.

هدف از استفاده NOC توسط سازمان ها به امری ناگزیر تبدیل شد است. دانشگاه ها و سازمان های دولتی برای مشاهده محیط های شبکه ای پیچیده که نیاز به حداکثر دسترسی دارند، آن را مورد استفاده قرار می دهند. پرسنل ناک مسئول مانیتورینگ یک یا چند شبکه در شرایط معنی هستند که ممکن است برای دوری از افت سرویس نیازمند توجه خاصی باشند. سازمان ها ممکن است بیشتر از یک ناک داشته باشند، هم به منظور مدیریت شبکه های مختلف و هم به منظور افزودنگی در شرایطی که یکی از سایت ها خارج از دسترس باشد. علاوه بر شبکه های داخلی و خارجی از زیر ساخت های مرتبط، ناک ها می توانند با نظارت بر شبکه های اجتماعی، رهبری جریان های مخرب را به دست گیرند.

به طور کلی نقش های مرکز عملیات شبکه NOC شامل موارد ذیل می باشد:

بررسی بلادرنگ و مديريت تمامی تجهيزات شبکه به صورت لحظه ای
آنالیزو رفع اشکالات رخ داده در شبکه و بررسی صحت عملکرد بدون وقفه شبکه
ثبت تمامی موارد رخ داده که شامل تغييرات صورت پذیرفته در پيکربندي ها، اختلالات به وجود آمده در ارتباطات و….
از بارزترین موارد که میتوان به آن اشاره نمود مطلع گردیدن از مشکلات احتمالي قبل از وقوع آن و يا قبل از به وجود آمدن اختلال در روند کار کاربران

مرکز راهبری شبکه با مرکز عملیات شبکه NOC

شرکت ستاک فناوری ویرا توانایی ارائه پیشنهادات مرتبط به همراه راهکارهاي نوین ودر نهایت طراحی و پياده‌سازي مراکز NOC کنترل شبکه را بر اساس استاندارد‌های رایج دارا مي باشد.

 

سایر خدمات ستاک فناوری ویرا

رویس پشتیبانی premium    سیستم مانیتورینگ هوشمند

        پشتیبانی شبکه                           مدیریت و آنالیز شبکه