Clarity tracking code
setakit.com
setakit.com

San Switch

سن سوییچ

سوییچ شبکه، یکی از اجزا و تجهیزات اصلی شبکه می باشد که کاربران را به یکدیگر و اینترنت وصل می کند. سوییچ های می توانند به صورت همزمان، چندین دستگاه را به هم وصل کنند. سوییچ ها انواع مختلفی دارند،که می توان بر اساس نوع کاربرد، مدل مناسب را انتخاب کرد.

San Switch های شرکت HPE که عموما به عنوان ارتباط دهنده مابین سرورها و تجهیزات ذخیره سازی و محصولاتی که به عنوان پشتیبان گیری به کار گرفته می شود استفاده می گردد. پرکاربردترین SAN Switch که استفاده می شود دارای ۲۴ پورت می باشد و نکته بسیار مهم این است که پورت های این مدل از سوییچ به صورت پیش فرض دارای ۸ پورت فعال می باشد و در صورت نیاز به ۱۶ پورت دیگر می بایست لایسنس تهیه شود.

پروتکلی که SAN Switch  سوییچ ها بر پایه آن ارتباط برقرار می کنند با استفاده از پروتکل FC می باشد، بدین شکل که با استفاده از ماژول کارت HBA که بر روی سرور نصب می گردد می تواند از طریق ارتباط فیبر نوری ارتباطات مورد نظر ایجاد شود. از ویژگی های San Switch می توان به  عملکرد و قابلیت بالا، مقیاس پذیری بالا و کاهش هزینه ها نام برد.

در تفاوت LAN Switch و San Switch باید گفت سوییچ هایی که برای شبکه های محلی و یا Local Area Network استفاده می شوند، LAN Switch گفته می شود که کامپیوتر، سوییچ، روتر و سایر تجهیزات شبکه  به هم وصل می شوند. و اما San Switch شبکه ای است که به سایر قسمت های شبکه وصل می شود و این امکان وجود دارد که اطلاعات مشترک بین تمامی اجزا شبکه، ذخیره شود.

شرکت ستاک فناوری ویرا با در اختیار داشتن تیم فنی مجرب قابلیت ارائه راهکارهای مرتبط و امکان ارائه تامین و فروش سن سوییچ های HPE را دارا می باشد.